Disse er klare for Norgesfinalen i Tallinn

Her oppdaterer vi fortløpende alle kommunemestere som er finalister til Norgesfinalen i Tallinn av sesong 5 i Kommunepoker.

Alt du trenger for å spille Kommunepoker er en spillekonto hos Coolbet.

For et innkjøp på €10 kan du både bli kommunemester, og samtidig kvalifisere deg for Norgesfinalen. Denne spilles live i Tallinn, og blir tidenes utgave av Kommunepoker. Det har faktisk aldri vært enklere å kvalifisere seg for en finale, der reise og opphold er dekket.

Vi kutter ut dermed ut fylkesfinalene fra de fire foregående sesongene, og sender alle kommunemesterne fra alle kommunepokerturneringer med minimum 10 deltakere til live-finale i Tallinn.

Sjekk når din kommune spiller

Norgesfinalen i Tallinn spilles i perioden 29. september – 2. oktober.

Slik spiller du Kommunepoker:

For å spille en Kommunepoker-turnering, må du oppfylle et av følgende kriterier.

  • Man har bostedsadresse der (nåtid ikke tidligere)
  • Man jobber eller studerer i kommunen (nåtid ikke tidligere)
  • Man er oppvokst i kommunen. Om man flyttet mye rundt i oppveksten så velg den kommunen du har et kontaktnett du ønsker å utfordre (oppvokst, ikke kommunen fødestua lå i)
  • Man er aktiv medlem av idrettslag der. (støttemedlemskap teller ikke)

Du kan maksimalt spille fire turneringer i en sesong, og kun bli kommunemester i en kommune.

Slik vinner du Norgesfinalen

Norgesfinalen er gratis å delta i for alle kvalifiserte kommunemestere, og blir livestreamet med Stig Moen som kommentator.

Konseptet for Kommunepoker sesong 5 ser slik ut:

  • En turnering for hver kommune i Norge og alle koster €10 og spilles som freeze.
  • Blir det minimum 10 deltakere i turneringen får vinneren utbetalt ca 6500,- ekstra til å booke seg fly og hotell til finalen i Tallinn 29 september – 2 oktober
  • Kommunene som ikke oppnår minimum 10 deltakere får en ekstra turnering etter hvert fylke, hvor en ekstra vinner får plass i finalen. Kun spillere med tilhørighet til de kommunene det gjelder kan delta i den.
  • Alle som vinner finaleplass får utbetalt 6500,-
  • I finalen møtes alle finalistene live i Tallinn og skal spille om en premiepott på hele 300.000,-
  • Alle turneringene starter kl. 20.00

Finalister 2022:

Viken:

Våler: Anders Rørvik

Rakkestad: Reidar Sveen

Lier: Roger Andersen

Jevnaker: Even Kristiansen

Lunner: Ørjan Elverud

Hemsedal: Henning Flaget

Aurskog-Høland: Simen Lie

Nesbyen: Dan Dokken

Moss: Thien Le

Drammen: Steffen Askim

Ringerike: Thomas Gjørsvik

Råde: Petter Oven

Skiptvet: Vegard Østby

Lillestrøm: Didrik Mostue

Ås: Christian Arstad

Indre Østfold: Torgeir Hagmann

Lørenskog: Stig Roger Finstad

Frogn: Nikolai Fanebust

Fredrikstad: Andreas Aas Ottesen

Sarpsborg: Rasmus Aas Engen

Modum: Tommy Sundet

Eidsvoll: Marius Hoel

Bærum: Jin Ha

Asker: Anders Kvam

Hurdal: Thomas Skålevik

Nedre Eiker: Kim Roger Larsen

Hol: Lars Kynde

Nes: Ali Reza Nouri

Ullensaker: Even Evensen

Vestby: Stian Clausen

Nittedal: Thomas Flemmen

Halden: Hogne Seifert

Enebakk: Richard Hellerud

Kongsberg: Ole Christian Flugre

Gjerdrum: Mads Sander

Nordre Follo: Anders Ryli

Oppsamlingsturnering: Jorunn Gerhardsen

Trøndelag:

Stjørdal: Joakim Ramstad

Malvik: Jørgen Schetne

Melhus: Kristian Andreassen

Nærøysund: Marius Pettersen

Heim: Kenneth Holm

Midtre Gauldal: Bjørn Omar Løkken

Indre Fosen: Odd-Johan Røsvik

Trondheim: Alexander Lunde

Holtålen: Steffen Leinsvang

Inderøy: Morten Vegard Tiller

Leka: Aleksander Sønnesyn

Levanger: Frode Jørstad Presthus

Oppdal: Anne Melson

Frosta: Eskil Reitan Kvamvold

Rindal: Øyvind Dalen

Steinkjer: Kjetil Engan

Verdal: Håvard Lund

Oppsamlingsturnering: Erlend Presthus

Møre og Romsdal:

Sykkylven: Lars Kristian Hjelseth

Ulstein: Morten Sande

Hareid: Ronny Ingolf Dahlø

Ørsta: Peter Jøsokbakke

Hustadvika: Svein Dale

Sunndal: Ole Bjørn Rød

Rauma: Daniel Sæther

Sula: Frode Bongom Jacobsen

Fjord: Fehim Hadzalic

Averøy: Ivar Bruvoll Vamråk

Vestnes: Rakel Dahle

Stranda: Even Korsedal

Kristiansund: Jan Christian Wågø

Ålesund: Nikolai Hovland

Molde: Kjetil Sandnes

Oppsamlingsturnering: Jan Erik Rønninghaug

Troms og Finnmark:

Vadsø: Marius Ballari

Målselv: Mads-Yvind Estensen

Båtsfjord: Ovidijus Povilatitis

Kautokeino: Ole Johan Triumf

Tromsø: Fredrik Johansen

Karlsøy: Tom-Einar Kristoffersen

Karasjok: Svein Holmestrand

Nordreisa: Roy Mathisen

Porsanger: Ole Kristian Skjellhaug

Hammerfest: Cecillie Benden

Sør-Varanger:Kurt-Widar Coucheron

Storfjord: Jan Nilsen

Harstad: Ørjan Dahl Bere

Alta: Vemund Hasnes

Lyngen: Tommy Osvaldsen

Kvæfjord: Svein-Ove Bartlett

Senja: Patrick Pedersen

Kåfjord: Aksel Hætta

Oppsamlingsturnering: Arne Johansen

Nordland:

Andøy: Finn-Oskar Sundberg

Hadsel: Thawee Janjek

Lødingen: Stian Malnes Ellingsen

Sortland: Mats Rødsand

Dønna: Kjell Norum

Narvik: Ruben Nilsen

Herøy: Andrius Matulionis

Vågan: Tony Pettersen

Bodø: Emil Torkildsen

Røst: Kim Solvang

Øksnes: Hans Petter Hansen

Vega: Mikael Hansen

Vestvågøy: Steffen Andersen

Oppsamlingsturnering: Aleksander Gylseth

Rogaland:

Haugesund: Daniell Torsteinsen

Sokndal: Veronika Aarstad

Stavanger: Christopher Okorobafor

Oppsamlingsturnering: Sigve Sandsmark

Vestfold og Telemark:

Hjartdal: Morten Haugen

Drangedal: Jan Terje Dahle

Horten: Rina Myrrusten

Larvik: Rune Holst Bloch

Holmestrand: Håvard Øyahals

Notodden: Ole Sarpebakken

Tønsberg: Glenn Thormodsrud

Porsgrunn: Magnus Kristensen

Midt-Telemark: Heidi Jensen

Sandefjord: Ruben Folvik

Skien: Christian Sætre

Tinn: Stine Hovden

Oppsamlingsturnering: Bodil Baldersheim

Vestland:

Ullensvang: Eirik Haugland

Øygarden: Kenneth Oen

Alver: Stian Rasmussen

Bjørnafjorden: Kjetil Hanstvedt

Bremanger: Thomas Leirgulen

 

0 replies

Legg igjen et svar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *