Patrick Pedersen pokerkonge av Senja på Tallinn-eventyr

Jus-student Patrick Pedersen tok ned kommunemester-tittelen i hjemkommunen Senja. Nå ser 22-åringen fram mot Norgesfinalen i Tallinn.

Det har aldri vært lettere å spille seg fram til Norgesfinalen av sesong 5 i Kommunepoker, der reise og opphold er dekket. Denne spilles i Tallinn 29. september. For et innkjøp på €10 kan du både bli kommunemester, og samtidig kvalifisere deg for Norgesfinalen.

Kommunepoker har rundet fylke nummer fire, og tar en liten pause til påsken er forbi. 21. april ruller vi ut onlinefilten i Nordland som neste fylke ut i sesong 5.

Hittill har totalt 79 vinnere fra Viken, Trøndelag, Møre og Romsdal samt Troms og Finnmark kvalifisert seg direkte til å spille om tittelen i den estiske hovedstad.

Patrick Pedersen er oppvokst i Senja, men er for tiden bosatt i Tromsø i forbindelse med jus-studier. 22-åringen toppet det 21 spiller tunge feltet, da Kjell Lindqvist måtte se seg slått heads up i pokerslaget om Senja.

-Turneringen startet ikke helt som planlagt. Stacken svingte veldig den første timen. Jeg hadde bare 24bb, eller 29000, til første pause. Gliden snudde derimot etter pausen, hvor jeg kjapt fikk spilt stacken opp til 100k. Herfra gikk det relativt stødig til vi spilte oss ned til finalebordet. Jeg ankom finalebordet som 3. største stack. Da vi kom ned til fire spillere, økte jeg aggresjonen, og plukket opp en del blinds. Jeg ble fort chipleader. Derfra var strategien og bruke stacken til min fordel, og jeg spilte naturligvis mer aggressivt enn tidligere. Følte jeg hadde grei kontroll heads up, og la godt press på motstanderen. Vi fikk det på preflop når motstanderen hadde rundt 15bb igjen. Han hadde Q10off mot min AKoff. AK sto, sier vinner av Kommunepoker i Senja, Patrick Pedersen

Les mer: Coucheron kommunemester i Sør-Varanger – klar for Tallinn

Patrick Pedersen gleder seg

Det nye i sesong 5 er at Kommunepoker spilles uten fylkesfinaler. I stedet sendes alle kommunemesterne fra alle kommunene med minimum 10 deltakere til live-finale i Tallinn 29. september – 2. oktober.

Patrick Pedersen kan dermed titulere seg Senjas beste pokerspiller det neste året.

-Det føles greit, men jeg vil nok ikke kalle meg Senjas beste pokerspiller, sier Patrick Pedersen.

Det blir et etterlengtet pokereventyr i Tallinn for studenten ved universitetet i Tromsø

Les mer: Jan Nilsen Storfjords nye kommunemester klar for Tallinn

-Veldig fornøyd med at jeg tok seieren. Det er alltid gøy å spille livepoker, og møte likesinnede mennesker som alle er glad i spillet. Det er derfor en stor glede å kunne ta del i Norgesfinalen i Tallinn, sier finalist Patrick Pedersen.

Les mer: Disse er klare for Norgesfinalen i Tallinn

Slik spiller du Kommunepoker

For å spille en Kommunepoker-turnering, må du oppfylle et av følgende kriterier.

  • Man har bostedsadresse der (nåtid ikke tidligere)
  • Man jobber eller studerer i kommunen (nåtid ikke tidligere)
  • Man er oppvokst i kommunen. Om man flyttet mye rundt i oppveksten så velg den kommunen du har et kontaktnett du ønsker å utfordre (oppvokst, ikke kommunen fødestua lå i)
  • Man er aktiv medlem av idrettslag der. (støttemedlemskap teller ikke)

Du kan maksimalt spille fire turneringer i en sesong, og kun bli kommunemester i en kommune.

Sesong 5 av Kommunepoker starter opp i sitt femte fylke 21. april, og vi skal hele Norge rundt. Til alle 356 kommuner. Følg med på spilleprogrammet, sosiale media eller kommunepoker, så fanger du opp nødvendig informasjon.

-Jeg ble klar over turneringen gjennom Senja Pokerklubb. Det er en aktiv klubb, som flere ganger i uken har turneringer som arrangeres av klubbens spillere. Veldig fornøyd med denne klubben, avslutter Senjas kommunemester Patrick Pedersen.

Les mer: Karasjok-mester Svein går all in med høyre arm i Tallinn

Du kan også få gratisbillett til din kommunepokerturnering ved å følge oss på twitter eller andre sosiale media.

Les mer: Tommy Osvaldsen fra Lyngen på pokereventyr i Tallinn

Les mer: Altas kommunemester klar for pokereventyr i Tallinn

0 replies

Legg igjen et svar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *